GROSS KIELCE
UL.ZAGNAŃSKA 145
tel.: 041 3405810
fax: 041 3405821
WWW.GROSSKIELCE.PL
JESTEŚMY PARTNEREM
GRUPY SBS

WWW.GRUPA-SBS.PL
Aktualności >> Nowości

 kwiecień, 2010 r

Solarset DUAL TYTAN BIOTECH to specjalny zestaw solarny zaprojektowany do wspomagania produkcji ciepłej wody użytkowej z wykorzystaniem darmowej energii słonecznej przy współpracy z prostymi kotłami na paliwo stałe.

Zestawy Solarset DUAL TYTAN BIOTECH są dedykowane do współpracy z prostymi kotłami na paliwo stałe (węgiel, drewno, miał itp.) zapewniając komfort ciepłej wody użytkowej w obiektach z kotłowniami tego typu.

Zestawy solarne Solarset DUAL TYTAN BIOTECH można wykorzystać praktycznie w każdym obiekcie, gdzie zachodzi potrzeba przygotowania ciepłej wody. Zestawy Solarset DUAL TYTAN BIOTECH szczególnie przydają się tam, gdzie chcemy korzystać z wysokiego komfortu ciepłej wody jednocześnie chcąc ograniczyć koszty energii (domy jedno- i wielorodzinne, przedszkola, restauracje itp.).

Jako górne źródło ciepła można wykorzystać dowolny prosty kocioł na paliwo stałe dowolnego producenta.

Zestaw solarny Solarset DUAL TYTAN BIOTECH został tak przemyślany, zaprojektowany i wykonany, aby pracował w specyficznych warunkach pracy kotła na paliwo stałe z maksymalną wydajnością. Kotły na paliwa stałe są najczęściej wyłączane na sezon letni i z tego powodu nie mogą wspomóc produkcji ciepłej wody użytkowej. Również z tego powodu możliwe są duże ubytki ciepła z podgrzewacza solarnego (może dojść do "wyciągania" ciepła z podgrzewacza solarnego ciepłej wody do kotła - czyli do odwrotnej pracy). Dzięki zastosowanym rozwiązaniom ciepło zakumulowane w podgrzewaczu solarnym jest automatycznie chronione przed stratami.

Zestawy Solarset DUAL TYTAN BIOTECH wykonane są w oparciu o zaawansowane technologie i wyjątkowo trwałe materiały. Zastosowanie systemu Solarset DUAL BIOTECH pozwala radykalnie ograniczyć zużycie energii na potrzeby przygotowania ciepłej wody. To naprawdę duża ulga w domowym budżecie!
W zestawach solarnych Solarset DUAL TYTAN BIOTECH znajdziesz wysokiej klasy wyposażenie:

- płaskie, tytanowe* kolektory słoneczne Tytanselekt 2.10 (tytanowy, wyjątkowo trwały superselektywny absorber),
- centrala solarna Solarlux DUAL SD 220 (podgrzewacz 220 litrów z dwoma wężownicami, grupa pompowa, grupa
  bezpieczeństwa i regulator solarny zintegrowane w jednym urządzeniu!),
- naczynie wzbiorcze, odpowietrznik solarny i inne elementy umożliwiające kompletne zmontowanie zestawu,
- ciecz solarną o temperaturze pracy aż do -350C,
- elastyczne, nierdzewne rury do solarów z izolacją Inox Solar L 1/2" (dostępne jako opcja).

Zestaw solarny Solarset DUAL TYTAN BIOTECH posiada w standardzie komplet urządzeń pozwalających na automatyczną produkcję ciepłej wody nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych i wyłączonym kotle na paliwa stałe:

- grzałka elektryczna 2000 W z automatyką sterującą - to bezpieczeństwo produkcji ciepłej wody nawet przy wyłączonym kotle na    paliwo stałe i niekorzystnych warunkach pogodowych,
- "Timer" (zegar) sterujący pracą grzałki - to dopasowanie okresów i czasu pracy grzałki do indywidualnych potrzeb Użytkownika,
- specjalna przystawka nadzorująca temperaturę kotła na paliwo stałe (tzw. strażnik ciepłej wody z termostatem minimalnej temperatury) - to minimalizacja strat zakumulowanego ciepła z podgrzewacza solarnego. 
Zestawy solarne Ulrich znajdziecie Państwo w naszym sklepie internetowym >>>

________________________________________________________________________________________________

październik, 2009 r

 

Miło nam poinformować Państwa o wprowadzeniu do oferty naszego sklepu internetowego sklep.grosskielce.pl grzejników płytowych marki Keller.

Grzejniki płytowe Keller Ventil i Keller Compact to stalowe grzejniki wykonane z profilowanych płyt grzejnych oraz elementów konwekcyjnych z podłączeniem dolnym lub z boku.
Wyposażone w osłony boczne i osłonę górną typu grill. Są one idealnym uzupełnieniem domowej instalacji grzewczej jako urządzenia grzewcze instalowane w pokojach dziennych, sypialniach czy kuchniach.Parametry techniczno-użytkowe grzejników płytowych Keller:

- materiał: wysokiej jakości głęboko tłoczona blacha ze stali niskowęglowej walcowanej na zimno
  o gr. 1,25 mm
- przyłącza boczne: 4xG 1/2 " (15/21) umożliwiające podłączenie zarówno z lewej jak i prawej strony
- akcesoria: zawieszenia (2 lub 3 w zależności od dł. grzejnika), korek, odpowietrznik
  w komplecie z grzejnikiem
- oferta: grzejniki o wys. od 300 do 900 mm, dł. od 450 do 3000 mm
- ciśnienie robocze: 6 bar
- temp. max.: 110°C
- kolor: biały RAL 9016
- gwarancja: 6 lat

Uwaga! Podana na stronie sklepu moc grzewcza w watach dla parametrów: tz/tp/ti = 75/65/20oC
            Dla parametrów innych od 75/65/20oC należy podzielić moc grzejników przez współczynnik
            korekcyjny np. dla parametrów 90/70/20oC moc grzejników dzielimy przez 0,80